Tel : (505) 660 50 30 | (555) 373 36 15
E-Posta :
info@vanwebtasarim.com
   
VAN REHBERİ

Van Tarihi, Van Gençlik ve Spor, Van Camileri Van Nufusu, Van Çevre Yapısı, Van Mımarısi Van Eğitim, Van'ın Yöresel Yemekleri, Van Evleri Van Sağlık, Van'ın Halk Oyunları Van Kültür ve Turizm, Van'ın Halk Edebiyatı Van Coğrafya, Yöresel Türküler Van Gelenek ve Görenekleri


GENÇLİK VE SPOR

TARİHÇE

Van İlinde Sporun eski bir geçmişi vardır. 1931 yılında Van Gençlik Spor kulübü adı altında Futbol başta olmak üzere Voleybol, Atletizm branşlarında faaliyetler yapmaya başlamıştır. Kulübün o günkü rengi siyah beyaz olduğu, 1937 yılında ismin Vangölü Spor olarak geçtiği daha sonra da Van Gençlik olarak değişikliğe uğramıştır.

Teşkilatsız olarak yapılan spor çalışmaları 3530 sayılı Beden Terbiyesi Kanunu’nun yürürlüğe girmesinden sonra 1936 yılından itibaren özellikle Futbol çalışmaları ağırlık kazanmış , Su sporları , Atletizm, Voleybol branşlarında faaliyetler yapılmaya başlanmıştır.

1940 – 1950 yılları arasında Van ili merkezinde ve de Erciş ilçesinde Cirit ve at yarışları yapılmış olup, büyük bir seyirci toplulukları tarafından rağbet görmüştür.

Van da spora karşı duyulan ilgi, yeni spor kulüplerinin kurulmasına sebep olmuştur. 1970 yılında spor salonunun faaliyete geçmesiyle Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü tarafından Voleybol, Basketbol, Güreş, Boks, Bisiklet, Judo ve Taekwon-do çalışmaları yapılmaya başlanmıştır.

İlimizde spor faaliyetleri 1950 yılında Vilayet tarafından fahri olarak sportif faaliyetleri yürütmek üzere müdürlük görevi Saffet DEMİROĞLU’na verilmiştir.

1960 yılına kadar 4 takımın katılımıyla Futbol Müsabakaları toprak zeminde faaliyetlere devam etmiştir.

1960 yılında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü kuruldu. 1969 – 1970 yılları arasında Spor Salonu 1971 yılında ise Şehir Stadı faaliyete geçti. İl içi ve bölgesel ile okul spor faaliyetleri yapılmaya başlanmıştır. 1980 yılına kadar Salon Sporları faaliyetleri hızla artmaya başlamıştır. Yeni federe olan Hentbol spor faaliyetine ilimizde büyük bir katılım sağlanmıştır. Aynı zamanda Hakem, antrenör kurslarına katılım hızla çoğalmıştır. 1980 yılında Vanspor tarihinde ilk defa Profesyonel Futbol 2. ligine, 1994 yılında da 1. lige çıkmıştır.

BRANŞLAR İTİBARİYLE SPORUN GELİŞİMİ

1936 yılına kadar Gençlik Kulübü futbol dalında faaliyet göstermiştir. 1936 yılından sonra bu alanda düzenli çalışmalar yapılmıştır. 1938 yılında Futbol Federasyonun izniyle Türk spor kurumu Diyarbakır Çevre Müfettişliğince iller arası, bölgeler arası Genel Müfettişlik kupası futbol müsabakaları düzenlenmiştir.

1970 yılına kadar kurulan ve müsabakalara katılan spor kulüpleri ve kurulduğu yıllar ;

Van Gençlik Kulübü 1931
Şen Gençler Kulübü 1948
İkinisan Kulübü 1956
Erek Spor Kulübü 1956
Jandarma Gücü 1956
Yol Spor Kulübü 1956
İdman Yurdu Spor Kulübü 1966
Erciş Gençlik Kulübü 1967
Erciş Bir Nisan Kulübü 1967
İskele Spor Kulübü 1973
1990 yılına kadar 28 adet Spor Kulübü kurulmuştur.

1970 yılından itibaren Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü bünyesinde;
Futbol, Voleybol, Basketbol, Hentbol, Güreş, Boks, Taekwon-do, Atletizm, Su Sporları, Bisiklet, Kayak, Masa Tenisi, Halter ve Avcılık branşlarında faaliyetler başlatılmıştır.

Ayrıca Geçlik faaliyetleri olarak; İzcilik, Mahalli Gençlik Kampları ve de Yaz Döneminde Yaz Spor Okulları açılmıştır.

YÜRÜTÜLEN PROJELER

İl Spor Merkezleri
Her yıl teşkilatımızın kuruluş yıldönümü olan 29 Haziranda açılışı yapılarak çalışmalarına başlanan İl Spor Merkezlerinde geçen yıl 5 spor Tesisinde 19 branşta 32 Antrenör nezaretinde 1413 sporcu ile İl Spor Merkezleri Yaz dönemi çalışmaları tamamlanmıştır. Bu yıl ise 45 Antrenör ile 10 spor tesisinde 22 branşta 1942 sporcu ile çalışmalarına devam etmektedir. Kayıtlar ise halen devam ediyor.

Olimpiyatlar İçin Sporda Yetenek Seçimi Projesi
Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Sağlık İl Müdürlüğü  ve İl Müdürlüğümüz işbirliğinde,  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen Okullara gidilerek  yaklaşık 3000 ilköğretim öğrencisi çeşitli sportif testlerle tabi tutuldu. İkinci taramadan sonra öğrenciler yetenekli oldukları spor branşına yönlendirilecekler.

Atletizmi Geliştirme Projesi
Atletizm Federasyonu tarafından 2001 yılında İlimizde başlatılan proje ile Atletizmde yetenekli ve başarılı sporcuların Türk Atletizmine kazandırılması hedeflendi. Bu proje kapsamında ilk etapta İlçelere gidilerek seçmeler yapıldı, daha sonra  bu seçmelerde kategorilerinde ilk 6’ya giren sporcular İl seçmesine davet edildi. İl seçmeleri sonucunda  kategorilerindeki en iyi 6 atlet Türkiye Şampiyonlarına kadar yükseldi ve Milli takıma giren başarılı sporcular Türkiye Dereceleri elde ettiler.

Voleybol Alt Yapı Çalışmaları
Voleybol Federasyonu tarafından İlimizde bu ay uygulanmaya başlanan proje ile Voleybol alt yapısının oluşturulması hedefleniyor. Çalışmalar 2 Antrenör eşliğinde Haftanın 4 günü Merkez Spor Salonunda yapılıyor.

MİLLİ SPROCULARIMIZ

Muğdat ÖZTÜRK
Milli  Atletimiz Temmuz 2005’de Litvanya’da yapılan  Avrupa Şampiyonasında  10 Km’de  Avrupa  Şampiyonu oldu. 1 Mart 2008   İzmit’te yapılan 23 Yaş altı Atletizm Balkan Şampiyonasında 8 km’de Balkan üçüncüsü oldu.


Mehmet AKKOYUN
Milli Atletimiz Temmuz 2007 tarihinde Fransa’da yapılan  6. Avrupa Dağ Koşusunda 8 km.  müsabakasında Avrupa Şampiyonu oldu.

Mevlüt SAVAŞER
28 Ağustos 2008 tarihinde Bursa ilinde yapılan Türkiye Dağ Koşusu Şampiyonasında 2. olarak Milli Takıma seçilmeye hak kazanmıştı. 14 eylül'de İsviçre'de yapılan 24. Dünya Dağ Koşusu Şampiyonasında Ülkemizi ve İlimizi başarıyla temsil eden milli sporcumuz Mevlüt Savaşer Dünya 3.'sü olarak hepimizi gururlandırdı.

Beybin ÜRGÜN 
Milli kayakçımız 2005 ve 2007 Balkan Şampiyonasına katıldı.  2007 Tekerlekli Kayak Dünya Şampiyonasında 6. oldu

Fetullah UYAR
Arka arkaya 2  Türkiye Şampiyonluğunun ardından bu yıl ilk kez katıldığı Avrupa Boks Şampiyonasında Avrupa 3. lüğü elde etti.

Remzi UYAR
Arka arkaya 3  Türkiye Şampiyonluğunun ardından geçen yıl ilk kez katıldığı Avrupa Boks Şampiyonasında Avrupa 3. lüğü elde etti. Mart 2008’de Ukrayna’nın Lviv  kentinde yapılan Karpatin Kupasında  2. oldu.

Dilber KOÇ
Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol liginde mücadele eden sporcumuz 2006 - 2007 Sezonunda Mili Takıma davet edildi.

Metin İMDAT  &  Abdülkadir CANİŞ
İşitme Engelliler Voleybol liginde mücadele eden sporcularımız 2005—2006 Sezonunda  Milli Takıma seçildiler

Canan ÖZDEMİR
Spor yaşamına birçok Türkiye Şampiyonluğu sığdıran Bayan kayakçımız  2007 yılında katıldığı Balkan Şampiyonasında  11. oldu

Nur TATAR
2002’de  Türkiye 2.si olarak ilk başarısını elde eden sporcumuz 2003 – 2007 yılları arasında Türkiye Şampiyonluğuna ambargo koydu. 2007 yılında Hollanda’da düzenlenen Uluslararası Taekwondo şampiyonasında 5. cilik 1. Uluslararası Karadeniz Oyunlarında 1. cilik ve Ekim ayında Azerbaycan’da yapılan Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonasında Avrupa 3. lüğü elde etti. Nisan 2008’de  Belçika’da yapılan ve Taekwondo’da söz sahibi olan 40 ülkenin sporcularının katıldığı   Uluslar arası  açık  Belçika turnuvasında milli sporcumuz Nur TATAR 63 Kg Şampiyon oldu. 10 Mayıs 2008’de İzmir’de yapılan  Dünya Şampiyonasına katıldı. Ayrıca 31 Ekim—1 Kasım tarihlerinde Konya’da yapılacak olan Avrupa Büyükler Takım Şampiyonalarında Ülkemizi  temsil edecektir.

Cansu TURALI
Mart 2008’de Kütahya’da yapılan Okullar arası Türkiye Kros Şampiyonasında 3000 metre Genç Bayanlarda 9. olduktan sonra Çek Cumhuriyetinde yapılan Liseler arası Dünya Kros Şampiyonasına katılmaya hak kazandı 3000 metre Bayanlar kategorisinde Dünya 17.’si oldu. Ayrıca Okullar Milli Takımına giren ilk sporcumuzdur.

Fatma ÖRMECİ
2007 Balkan Şampiyonasında 4. olan sporcumuz Mart 2008’de Diyarbakır’da yapılan Türkiye Yürüyüş Şampiyonasında 20 km Büyük Bayanlar Bayanlar Kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. 2008 yılındaki Balkan Şampiyonasına rahatsızlığı nedeniyle katılamadı.

İLİMİZDE YAPILAN ÖNEMLİ SPOR ORGANİZASYONLARI

Offshore Van GrandPrix
Dünyanın en büyük sodalı gölü olan  Van Gölünde 20 ve 21 Temmuz 2008’de Türkiye Offshore Şampiyonasının 9. ve 10. ayakları yapıldı. 19 Temmuz Cuma günü Van’lı çocukların şaşkın bakışlarla izledikleri  teknelerin şehir turuyla başlayan  Van Offshore Grand Prix Cumartesi günü Van İskelesinde Offshore Canavarlarının kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Şampiyona Show TV ve Metro FM’den canlı olarak yayınlandı. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul GÜNAY’ında izlediği yarışmalar Pazar günü yapılan ve Şampiyonanın 10. ayağı olan Edremit Grand Prix ile sona erdi.
STHILL (88) isimli tekne her iki yarışmayı da ilk sırada bitirirken, yarışmaya katılan pilotlar Van Gölünün gerek sodalı olması, gerekse yüksek irtifada bulunmasından dolayı daha zorlandıklarını, ama Van Gölü’nde yarışmaktan ve halkın gösterdiği ilgiden çok mutlu olduklarını gelecek yılda Van Gölü’nde yarışmak istediklerini belirttiler.

3. Gap Spor Oyunları
Bu yıl 3.sü düzenlenen GAP Spor Oyunlarına 12 Branşta yaklaşık 100 sporcu 12 Antrenör ile katılım sağlandı.   Bu projede İlimizden alt yapıdan yetişen sporculardan oluşan İl Karmasıyla; İlimiz GAP Spor Oyunlarında temsil edildi. Azımsanmayacak bir başarı ile ve toplamda 144 Altınla  geri dönüldü.  Aralarında geleceğin Olimpiyat ve Dünya Şampiyonlarının da yarıştığı bu müsabakalara  her geçen sene daha fazla sporcuyla katılıp, yükselen başarı grafiği ile İlimiz sporu çıkışına devam edecektir.

Türkiye Büyükler Halter Şampiyonası
Türkiye Halter Şampiyonası 45 İlden gelen sporcuların katılımıyla  22 -24 Haziran 2007 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Merkez Spor Salonunda yapıldı.  Açılış törenine Milli Eğitim Bakanımız  Hüseyin ÇELİK, Van Vali Yardımcımız Ömer ÖZCAN, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan AKKUŞ’un katıldığı Şampiyona çekişmeli geçti. Vanlı İş Adamlarımızın sponsor olarak sahiplendiği bu büyük organizasyon yıllarca unutulmayacak kadar güzeldi.

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ve Spor Paneli
17-18 Ekim 2008’de Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, Valiliğimiz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi  ve bizimle birlikte Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ve Spor Paneli düzenlendi. Yürüyüşe katılım bir hayli fazla idi. 1500 kişi ellerinde Türk Bayrakları ve spora teşvik edici dövizlerle birlikte Umutlarına doğru adım attılar. Türk Sinemasının Altın Çocuğu lakaplı, Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Göksel ARSOY’un da katıldığı yürüyüşte, Valimiz de sportmen kişiliği ile bizleri yalnız bırakmadı.

Yapılan spor paneline ev sahipliği yapan Üniversitemiz Konferans Salonunu dolduran gençler Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Üniversitemiz Beden Eğitimi Bölüm Başkanının çok değerli bilgilerinden faydalandılar.

Zihinsel Engelliler Doğu ve Güneydoğu Anadolu Basketbol ve Futbol Şampiyonası
Zihinsel  Engelliler Spor  Federasyonunun  2008  faaliyet programında yer alan  Doğu  ve Güneydoğu  Anadolu Bölgesi Basketbol  ve Futbol Şampiyonası   28 – 29 Mart 2008 tarihlerinde İlimizde yapıldı.

Vali Yardımcımız Sayın Ömer ÖZCAN, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Sayın Tarık BİTLİS ve İl Müdürümüz Sayın Muzaffer ÇİNTİMAR’ın katıldığı ve saat 13:30’de Merkez Spor Salonunda açılış töreniyle start alan müsabakalara. Erzurum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum ,Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa illerinden toplam 8 takım katıldı.

Bizlere spor kültürünün tüm güzelliklerini yaşattıkları için Özel Çocuklarımıza, Antrenörlerimize ve İdarecilerimize teşekkür ediyoruz.

2008 Yılında;
27 Ulusal faaliyette 69 madalya,
6 Uluslararası faaliyette 5 madalya elde edilmiştir

GENÇLİK FAALİYETLERİ

Halkoyunları
Gençlik Merkezimizin Halk Oyunları eğitmeni Necmettin Yaşlak ve Yasemin Kuşman nezaretinde hazırlanan 16 kişilik halk oyunu ekimiz bir başarı daha elde ederek, Van’ın ismini üst sıralara taşıdı. Eğitmen Yaşlak, sahne içerisinde bir iki hatadan dolayı 3. olduklarını belirterek, bunundan heyecandan ve aşırı sıcaktan kaynaklandığını ifade etti. Bu tür yarışmalarda hatanın hiçbir telafisinin olmadığını da belirten Yaşlak, buna rağmen yine de 3. oldukları için mutlu olduklarını vurguladı.

Halk Müziği
Gençlik Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halk Müziği ekibi Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı  tarafından 11-12 Ekim 2008 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen 42 ilin Gençlik Merkezinin toplam 126 solistle katıldığı Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği Solist yarışmasında bir birincilik bir üçüncülük kazanmıştır. 13-17 yaş grubunda Miraç ÇAĞLA birinci 18-24 yaş grubunda Fatih ŞEKER üçüncü olarak büyük başarı elde etmişlerdir.  Bu gençlerimiz Gençlik Merkezimizde düzenlenen Halk Müziği kurslarına katılarak bu yarışmaya hazırlanmışlardır.

Çanakkale Gezisi
Van Gençlik Merkezi olarak 4 - 10 Haziran 2008 tarihleri arasında 4500 km yol kat ederek Çanakkale ve Bilecik Gezisini tamamladı. 1 idareci 2 lider ve 40 gencin katıldığı gezinin Bilecik ayağında  gençler Kocaeli ve Aksaray Gençlik Merkezlerinden gelen diğer gençlere müzik ziyafeti çekti. Bilecikten sonra Çanakkale’ye hareket eden gençler Truva ve Asos gezilerini tamamlayıp Gelibolu yarımadasına geçtiler. Dillere destan olan Çanakkale Savaşlarının bıraktığı izleri takip eden gençlerimiz duygulu anlar yaşadılar

İnternet Evi
2008 yılı Eylül ayında Türk Telekom Müdürlüğümüzün katkılarıyla Gençlik Merkezimizin bir eğitim odası İnternet evine dönüştürüldü. 20 Adet Bilgisayar , Bilgisayar Masası ve Koltuk  ile 1 Adet yazıcı, 1 Adet klima ve dolap Gençlik Merkezimize hediye edildi ve görkemli bir törenle açılışı yapıldı.
Haftanın 7 günü açık  olan İnternet evimizden  Gençlerimiz ücretsiz olarak yararlanıp internet ve bilgisayar kullanımı derslerini de almaktadırlar.

Gençlik Sosyal Gelişim Programı
Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen Gençlik Sosyal Gelişim Programıyla (GSGP) Gençlik Merkezimiz hareketli günler geçiyor. Her ayın son haftası düzenlenen paket eğitimler tamamladı. Şimdilerde bu eğitim Gençlik Merkezi Liderlerimiz tarafından tekrar veriliyor.
75. Yıl Spor Salonunun  teras  katındaki 2 odada faaliyetlerini yürüten Gençlik Merkezinde her an kafa kafaya vermiş Gençlik Sorunları üzerine proje üreten, ücretsiz kurslarımıza katılan ( resim, bağlama, gitar, halkoyunları, halk müziği), kurslarda gönüllü olarak arkadaşlarına yardım eden gençlerle karşılaşabilirsiniz.

Uluslar Arası Gençlik Buluşması
2007 yılı UNESCO tarafından Mevlana yılı ilan edildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından Ağustos 2007’de Konya’da düzenlenen Türk ve Dünya gençliğinin bir araya geldiği ‘Mevlana Hoşgörüsünde Uluslar Arası Gençlik Buluşması’na Van Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi ve tanıtım standı ile katıldı. Ülkemizden 31 Gençlik Merkezinin  katıldığı Mevlana Hoşgörü festivalinde 22 Ülkeden gelen gençler festivale renk kattı.  Gençlik Merkezimizin Halk oyunları gösterisi  izleyenler tarafından beğeni toplarken  Van kültürünün tanıtıldığı standımız yoğun ilgi gördü.

Kötü Alışkanlıklara Karşı Mücadele
Gençlik Sosyal Gelişim Projesi kapsamında Gençlik Merkezimizin gençleri Madde Bağımlılığı hakkında bir seminer aldı. Bağımlılık yapan çeşitli maddelerin zararlarını öğrenen gençlerimiz hemen harekete geçti. Çünkü Gençlik Merkezi dışındaki gençlerin ve halkın dikkatini çekmeli, onları bu illetlerden uzak tutmalılardı. İlk olarak şehir merkezine çıktık sigarının zararlarını anlatıp sigara içenlerin sigara paketlerini topladık. Bu etkinliğimiz şehir merkezinde ilgiyle karşılandı, ama daha fazlasını yapmak lazımdı. Akşam Sezen AKSU konseri vardı ve Sezen AKSU’yu izleyecek 30 bin Van’lı  Bizde Pankartımızı hazırlayıp yerimizi aldık.

Turizm Haftası
15 - 22 Nisan 2008 tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası bu yıl Vali Yardımcısı Celalettin CANTÜRK, Kültür Turizm Müdürü İZZET KÜTÜKOĞLU Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer ÇİNTİMAR yetkililer Gençlik Merkezi Gençleri ve halkın büyük katılımıyla İl Müdürlüğümüze bağlı İskele Su Sporları Merkezinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Gençlik Merkezi Gençleri Halkoyunları, Halk Müziği, Gitar kurslarına katılan gençler çeşitli gösteriler sundular. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yelken Takımı 10 yelkenin katıldığı unutulmaz bir gösteri sundular.

Gençlik Değişimi
Gençlik Merkezleri arası  değişim programı gençlerin  Ülkemizi tanımaları amacıyla  bulundukları İlin dışına farklı coğrafi bölgelerde yaşayan gençlerle tanışmaları, onlarla kaynaşmaları, kültür alışverişinde bulunmaları, yeni arkadaşlıklar kurup deneyimler kazanmalarını ve tecrübelerini başkalarına aktarmalarını sağlamaktadır.

Bu yıl Gençlik Değişiminde eşleştiğimiz Karaman Gençlik Merkezi Lider ve gençleri 21-26 Temmuz 2008 tarihleri arasında İlimize gelerek değişim ilk ayağını tamamladılar. Karaman Gençlik Merkezi üyeleri ayaklarının tozuyla İl Müdürümüz sayın Muzaffer ÇİNTİMAR tarafından makamlarında kabul edildi. Van’da kaldıkları süre içerisinde İlimizin tarihi, turistik yerlerini görme imkanı bulan gençler İlimizin kültürünü yakından tanıma imkanı buldular.

Değişim 2. ayağında Gençlik Merkezine üye gençlerimiz ve liderlerimizle 4 - 8 Ağustos tarihleri arasında Karaman’daydık

Gençlik Merkezimiz bünyesindeki Faaliyetlerimizden toplam 414 kişi yararlanmış olup bunun yanı sıra ilaç, giysi, kitap toplama, kampanyası yapılmıştır.


KAYNAK:VAN VALİLİĞİ RESMİ SİTESİ

 

Kampanyalarımız

Süper Sistem web tasarım 349 TL
 
Ekonomik
 
Süper Sistem Tanıtım Sitesileri
  Çok özel bir fiyatla full dinamik bir Tanıtım sistemine ve İnternette profilinizi en iyi derecete sunacak bir sistem sahip olursunuz.
  740 TL
  349 TL
 
detay  
 
Profesyonel
 
Hizmet Sektörü İçin Web Siteleri
 
Bu paketle artık profesyonelin bir üst çizgisine çıkarsınız "Özel" bir web sitesine sahip olursunuz. Duyuru panel,admin paneli.
  999 TL
  499 TL
 
detay  
 
360° Sanal Tur Pakekti
 
Süper Sistem 360° Gezinti Sitesi
 
360 Derece Panoramik Sanal Tur hizmetleri Sahne bedeli üzerinden fiyatlandırılmaktadır.
(örneğin, Oturma odası, Salon, yatak odası, mutfak vb.)
  100 TL
  (1 Sahne) 49 TL
 
 
Ultra Profesyonel
 
Ürün ve Modül Odaklı Web Sitesi
 
Bu pakette ihtiyaç duyacağınız birçok modül ve seçenek vardır. Modül revizyon paketi, videoyla ilgili seçenekler bu paket içinde öze...
  1,499 TL
  999 TL
 
detay  

Fiyatlarımızda KDV Dahil DEĞİLDİR.

Tasarim Hizmetleri

Arama Motoru Hizmetleri

Grafik Hizmetleri

Web tasarim bilgileri

Kurumsal

Van Web Tasarım
© Copyright 2006-2010
Her Hakkı Saklıdır.
| Haber Medya Gazete